Log in
Welcome to the 

Ukrainian American Bar Association

Вибори на Донбасі остаточно розв'яжуть руки агресору - політолог

03 Mar 2016 6:31 AM | Anonymous

Вибори на Донбасі остаточно розв'яжуть руки агресору - політологReuters

Європейські лідери наполягають на виборах на окупованому Донбасі, бо хочуть зняти санкції проти Росії. Про це у коментарі Gazeta.ua сказав політологОлександр Кочетков.

"РФ намагається виторгувати послаблення позицій Європи щодо України в обмін на зменшення сирійської кризи. Щоб санкції припинили, або пом'якшили. Європа теж хоче знайти божевільний привід, щоб їх зняти", - сказав він.

За словами експерта, на Заході "вишукують варіанти" як це зробити.

"Спочатку під зовнішнім тиском нам пропонували поміняти Конституцію. Потім європейська дипломатія зрозуміла, що цього не вийде. Навіть сьогоднішня Верховна Рада, коаліція не в змозі поміняти Конституцію. Повернулися до першого варіанту - виборчий закон, який фактично легалізує терористів на Донбасі. І абсолютно переводить весь цей конфлікт у площину громадянського конфлікту в Україні", - пояснив Кочетков.

"Європейські міністри намагаються якимось чином аргументувати, що треба проводити вибори. Це, на жаль, записано у Мінських домовленостях. І дуже добре, що українська делегація у Мінську, перш за все Кучма і Безсмертний, зайняли дуже жорстку позицію. Спочатку - контроль над українсько-російським кордоном. Доступ українських ЗМІ і партій на Донбасі. Контроль за безпекою. Аж потім тільки вибори. От про це і будуть говорити сьогодні у Парижі", - сказав політолог.

"Нам треба наполягати на тому, що це остаточно розв'яже руку агресору. Якщо Росії пройде варіант, коли вони спочатку анексують Крим, розв'язують гібридну війну на Донбасі і потім шантажують Європу. Їм це сходить з рук. То вони зможуть продовжувати це у Прибалтиці, навіть Польщі і так далі. Це саме може відбутися і в Туреччині з боку РФ. Європейські лідери це все усвідомлюють. Але не хочуть мати внутрішній конфлікт з власним бізнесом, виборцями. Санкції проти Росії — це економічні втрати. А кожен європейський політик обов'язково думає про вибори. Бо там не так як у нас — тобою не задоволені, а все одно обирають. Там якщо суспільство не задоволене політиком — це край його політичної кар'єри. Європейське суспільство вже майже забуло про Україну. Бо у них на першому плані є біженці із Сирії", - резюмував Кочетков.

Cьогодні міністри закордонних справ країн "нормандської четвірки" збираються у Парижі.


http://gazeta.ua/articles/politics/

Powered by Wild Apricot Membership Software