Log in
Welcome to the 

Ukrainian American Bar Association

Путін через Мінські домовленості намагається перетворити Україну на федерацію

24 Feb 2016 2:40 PM | Anonymous

Президент Росії Володимир Путін намагається нав’язати Києву своє трактування Мінських угод, яке передбачає фактичне перетворення України на федерацію. При цьому російська сторона говорить не про необхідність виконання угод, а про «дух Мінська».

Таку думку висловив журналіст Віталій Портников у блозі на сайті Espreso.tv.

Журналіст зазначив, що кум Путіна, Віктор Медведчук, запропонував модель співіснування контрольованих Росією районів Донбасу та решти України з появою в «народних республіках» нової влади, з якою можна буде розмовляти, не боячись, що тебе звинуватять у спілкуванні з бойовиками.

«Медведчук називає таку нову владу Донбасу «тимчасовим урядом», але це може виявитися першим кроком до перетворення України на фактичну федерацію», — вважає Портников.

«Схема дуже проста — бандити їдуть в Москву і живуть там поруч з Азаровим і Януковичем, Донецьком і Луганськом керують узгоджені з Києвом «цивільні», які отримують вказівки з ФСБ, при цьому територія є українською і на ній проводяться не тільки місцеві вибори, але і вибори до Верховної Ради. Не потрібно боятися — Моторола в нашому парламенті не з’явиться. З’являться добре відомі нам особи з недавнього минулого — або просто сірі непримітні клерки, яких «берегли» до наступного етапу операції. Фракція Опозиційного блоку без особливих проблем збільшиться до такої кількості депутатів, що без неї не вдасться сформувати ніякої коаліції — і вже точно не змінити ніяку конституцію», — пише він.

«Зробіть просту арифметичну дію — додайте до вже наявної фракції кількість можливих депутатів-мажоритарників від Донбасу і кількість можливих «списочників» від регіону. Ну і врахуйте, що на тлі економічних проблем вплив Опозиційного блоку на сході буде рости — ось вам і провідна фракція українського парламенту!» — зазначив Портников.

«Після 2005 року — року розколу українських демократичних сил і їх саморуйнівної боротьби — повністю може повторитися 2006 рiк. А це означає, що те, чого Путін не зміг домогтися війною, він доб’ється миром. І вже завтра наївні українські мрійники, які вважають, що новим прем’єр-міністром країни після позачергових парламентських виборів стане «сам» Міхеїл Саакашвілі, з подивом побачать в прем’єрському кріслі Віктора Медведчука», — підкреслив журналіст.


Powered by Wild Apricot Membership Software